Bakım - Onarım - Ölçü Değişikliği

Bakım:
Mücevherler günlük hayat koşullarına bağlı olarak sabun, krem ve benzeri kimyasal maddelerle temas edebilirler. Kimyasal maddelerin teması pırlantalara zarar vermez fakat yüzeysel matlık oluşturabilir. Aynı şekilde altın yüzeylerde de kılcal çizikler veya matlıklar oluşabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı, pırlantalı mücevherlere belli aralıklarla bakım yapılması gerekmektedir. Dönemsel olarak bakım yapılan pırlantalı mücevherler tekrar ilk günkü ışıltısına kavuşurlar.
 
Onarım:
Kişisel kullanıma bağlı olarak mücevherler zarar görebilmektedir. Bu gibi durumlarda en uygun maliyetle onarım yaptırmak için DDiamond mağaza ve satış noktalarından detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.  
 
Ücretsiz Bakım:
DDiamond ayrıcalıklarından yararlanarak mücevherlerinize ücretsiz olarak bakım yaptırabilirsiniz. Bakım işlemi esnasında mücevherleriniz temizlenir ve parlatılır. İlk günkü ışıltısına kavuşmuş olan mücevherleriniz, özenle korunarak size teslim edilir.
 
Elmas Mücevherler:
Elmas mücevherleri sıvı temasından uzak tutmak gerekmektedir. Su da dahil olmak üzere sabun, parfüm, ıslak mendil ve benzeri maddelerle temas eden elmas mücevherlerde sarılaşma veya kararma oluşabilir. Bu gibi durumlarda mücevheriniz deforme olduğundan kullanılamaz hale gelebilir. Elmas mücevherlerinizin en uygun fiyatlarla onarılması için DDiamond mağaza ve satış noktalarından detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.  
 
İlk 9 Ay Yüzüklerde Ölçü Değişimi:
Misafirlerimiz satın almış oldukları yüzükleri, ölçü değişimi maksadıyla ilk dokuz ay içerisinde ücretsiz olarak bir kez yeniden ölçülendirebilir veya ürettirebilirler. 
 
Yüzüklerde İlk 9 Aydan Sonrasında ya da Birden Fazla Ölçü Değişimi:
Tektaş yüzükler 60 USD, beştaş yüzükler 70 USD ve diğer yüzükler 100 USD olarak en uygun üretim maliyetiyle yeniden üretilmektedirler.