İptal ve İade Koşulları

Online üzerinden satın aldığınız mücevherlerin, kargo firması tarafından tarafınıza teslim edilmesinin ardından 14 (on dört) gün içerisinde tarafımıza bildirimde bulunmanız kaydıyla iade edebilirsiniz. İade işleminin ardından ödemiş olduğunuz tutar hesabınıza aktarılacaktır. Tüketici kanunu gereği yasal olarak, yüzük siparişlerinde iade alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Yüzük siparişlerinde yüzük ölçüsü kişiye özel olarak hazırlandığı için, 11-12-13 ve 14 ölçü dışındaki mücevher iadelerinde %5 tutarında kesinti uygulanarak iade işlemi gerçekleştirilmektedir.

Tüketici Kanunu uyarınca kişiye özel olarak üretilen mücevherler ve yüzüklerde alıcılar, iade ve sözleşmeden cayma haklarını kullanamaz. Dijital mağazamızdan satın aldığınız ilgili ve diğer mücevherlerde iade hakkını kullanabilmeniz için 14 (on dört) gün içerisinde tarafımıza bildirimde bulunmanız gerekir. İade ve iptal işlemleri için web sitemizin iletişim kategorisinde yer alan iletişim bilgileri ile tarafımıza ulaşabilirsiniz.

D Diamond yetkilileri tarafından onaylanmayan iade talepleri işleme alınmayacaktır. Bilgi verilmeden yapılan iade işlemlerinde alıcının tarafımıza iletmiş olduğu kargo, teslim alınmaz.

Tüketici Kanunu gereğince kişiye özel olarak üretilen her türden üründe cayma hakkı kullanılamamaktadır. Bunula birlikte sanal mağazamızdan satın aldığınız ürünlerde ölçü değiştirilmesi, zincir uzatılması gibi işlemlerde de kayıpsız iade hakkı; ilgili kanun, yasa ve mevduatlar uyarınca kullanılamaz.

İade ve sözleşmeden cayma hakkınızı kullanmak istemeniz halinde siparişe konu olan ürünleri tamamen ve eksiksiz olarak tarafımıza göndermeniz gerekir. Ürün, sertifika, varsa hediye, fatura-irsaliye ve ürünle birlikte gönderilen her bileşen, iade kargosunda yer almalıdır. İade işlemlerinin tamamlanabilmesi için tarafımızdan sizlere iletilecek kargo gönderi koduna ihtiyaç vardır. Bu kodu bizlere ulaşarak edinebilir ve iade sürecini tamamlayabilirsiniz.

İade işlemi kapsamında ürünlerin tarafımıza ulaşmasının ardından; siparişi kredi kartı ile verdiyseniz kredi kartına, havale/EFT yöntemiyle ödeme gerçekleştirdiyseniz banka hesap numaranıza iadeye konu olan miktar yatırılacaktır.

 

Aşağıda Belirtilen Koşullar Sadece Mağazalarımızdan Yapacağınız Alışverişlerde Geçerlidir

D Diamond mağazalarında geçerli olan iptal ve iade koşulları: kanun koyucu tarafından düzenlenen 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’da belirtilen tüm durumlara uygun şekilde; büyük bir hassasiyet ve özenle, müşterilerimizin hakları gözetilerek belirlenmiştir.

Mağazalarımızda yapılan tüm iade ve iptal işlemlerinde mücevher sertifikası kullanılır. Mücevher sertifikası olmayan ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. Bu doğrultuda mağazalarımızdan satın aldığınız mücevherlerin sertifikasını güvenli bir noktada muhafaza etmenizi öneririz.

Mağazalarımızdan satın almış olduğunuz tüm pırlanta mücevherler, kullanılmamış olduğu tespit edilmek şartıyla satın aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde, aşağıda belirtilen koşullar doğrultusunda yenisi ile değiştirilebilir.

Pırlantalı Ürünler

Herhangi bir bedel kaybı olmaksızın değişim işlemi için: satın aldığınız ürünün değişime uygun olduğunu; size en yakın mağazamıza ya da satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz mağazamıza satış belgelerinizle birlikte giderek, 14 gün içerisinde mücevherin değişime uygun olduğunu onaylatmanız gerekir. Pırlanta ürününüzün değişime uygun olduğunun belirlenmesi halinde, bu ürün ancak başka bir pırlanta mücevher ile değiştirilebilir. Pırlanta mücevherlerin altın ürünlerle değiştirilmesi mümkün değildir.

14 günü içeren kayıpsız değişim sürecini aşan mücevherlerin değişim taleplerinde: satın almış olduğunuz ürünün değerinin iki katı değeri olan başka bir ürünle değişim yapmak istemeniz halinde; ilk olarak satın aldığınız mücevherden herhangi bir işçilik bedeli düşülmez.

İade işlemlerinde satın almış olduğunuz ürünün iade için uygun olması halinde; ödemiş olduğunuz tutarın %40’ı işçilik bedeli olarak düşülerek tarafınıza geri ödeme yapılacaktır.

Satın almış olduğunuz tüm pırlanta mücevherler, D Diamond ayrıcalıklarıyla ömür boyu bakım garantisi altındadır. Altı ayda bir kez olmak kaydıyla mücevherinizin bakımını D Diamond mağazalarında ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Bu uygulama, sadece D Diamond müşterilerine özeldir.

Altın, Gümüş ve Benzeri Ürünler

İade ve değişim koşullarına ilişkin yasal mevzuatlar, fiyatı borsada belirlenen ürünlerin iadesine ilişkin bazı kısıtlamalar içerir. Fiyatı borsada belirlenen, altın, gümüş, ya da benzeri türden ürünler; ilgili mevduat ve yasalar gereğince kayıpsız para iadesi kapsamının dışındadır.

Ayrıca; müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kişiye özel olarak üretilen, kişisel talepler doğrultusunda ekleme ya da çıkarılma yapılan, kişisel talep doğrultusunda yapısında bozulma meydana gelen, ölçüsü değiştirilen, farklı şekilde tasarlanan, yazı ya da benzeri türden işlemlerle değişikliğe uğrayan her ürün, ilgili yasa ve mevduatlar gereğince kayıpsız para iadesi kapsamının dışındadır.